سه تکنیک غلبه بر بی انگیزگی در میانه مسیر

سه تکنیک غلبه بر بی انگیزگی در میانه مسیر

۳ روش غلبه بر بی انگیزگی میانه مسیر 

-چگونه میشود بر بی انگیزگی میانه مسیر غلبه کرد؟ 

-چگونه میشود که بر کاهلی و سستی که بعد از چند روز یا چند هفته به سراغمان می آید غلبه بکنیم؟ 

-چگونه میتوانیم انگیزه خود را پایدار نگه داریم و به سمت رویاها و اهدافمان قدم برداریم؟ 

واقعیت این است که اغلب ما انسان ها بعد از اینکه شروع میکنیم با هیجان به سمت اهدافمان قدم برمیداریم.گاهی موضوعات هیجان انگیزی پیش می آید که ذهن ما را منحرف میکند. گاهی انحرافات ذهنی پیش می آید که باعث میشود ما از کارهای اصلی خود غافل بمانیم. و گاهی صرفا خسته میشویم انرژیمان از دست می رود و آن انگیزه لازم را برای ادامه مسیر نداریم.امروز از سه نکته با شما خواهم گفت که به شما کمک میکند بر تنبلی و کاهلی در میانه مسیر غلبه و انگیزه خود را حفظ کنید. 

نکته شماره ۱:  عادت تصویرسازی ذهنی را به طور منظم برای خود ایجاد کنید. 

این تصویر سازی خود به سه بخش تبدیل میشود:۱- تصویر سازی اقداماتی که برای عملی کردن رویای خود باید انجام دهید.«به طور مثال اگر قرار باشد وزن خود را کم کنید، تصویر سازی اقداماتی مثل خرید و پخت غذای سالم و ورزش کردن یا اگر خود را برای آزمونی آماده میکنید،تصویر سازی از خودتان در حال مطالعه کردن، صبح زود بیدار شدن و ...  و همینطور برای بیزنس خود این مدل تصویرسازی ها وجود دارد.» 

۲- تصویر سازی ذهنی مشکلاتی که احتمال دارد در مسیر برایتان پیش بیاد و شما با چه استراتژی و عملکرد با آن برخورد میکنید. « به طور مثال اگر شبکه های اجتماعی ذهن ما را در طول مسیر منحرف میکند ما چه راهکاری برای برخورد با آن داریم. » 

۳- تصویر سازی ما از لحظه رسیدن به هدف:چه احساسی دارید؟کجا هستید؟ به خود چه میگوییم؟بقیه به ما چه میگویند؟  

و هرچه قدر این تصویر سازی دقیق تر و با جزئیات بیشتر باشد ما آماده تر میشیم برای اینکه به موفقیت برسیم و قدم هایمان را محکم تر برداریم. 

 

پس روز اولی که هدفی را برای خود ترسیم کردید که شما را به هیجان آورد و باعث شد هدف گذاری و برنامه ریزی کنید و قدمی به سمت آن بردارید،ک تصویر از آن هدف در ذهن شما آمد.این تصویرسازی را به صورت عادت منظم در برنامه خود بیاورید. هر روز ترجیحا دو تا سه بار این تصویر سازی ذهنی را برای چند دقیقه کوتاه انجام دهید. « نهایتا پنج دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت تا این سه بخش را تصویرسازی کنید.میتوانید این کار را در ساعت اول شروع برنامه روزانه خود قرار دهید و آن را در کنار کارهای روتین خود انجام دهید.» 

نکته شماره ۲:پیشرفت خود را در فواصل منظم ارزیابی کنید. 

حداقل هفته یک باردر خلوت خود بنشینید و بررسی کنید که اقدامات شما در هفته گذشته چه مقدار شما را به جلو و در راستای اهدافتان پیش برده است؟ 

نکته شماره ۳: گروه حمایتی داشته باشید. گروهی که شما را به سمت اهدافتان پیش ببرند به شما دلگرمی میبخشند و مشوق شما هستند. 

به شما تبریک میگویم اگر موهبت  داشتن چنین گروهی را در بین دوستان و خانواده خود دارید که فضا را برای شما فراهم میکنند تا به اهداف خود برسید. پیشنهاد میکنم قدر این موهبت را بدانید زیرا خیلی ها این امکان را ندارند. 

 اگر در دسته کسانی هستید که از این موهبت بی بهره است، اشکالی ندارد، از غار تنهایی خود در بیایید و در گروه ها و سمینارهایی شرکت کنید که با شما هم فکر و هم جهت هستند و شما را در به سمت رویاهایتان هل میدهند. اگر امکان پیدا کردن چنین گروه هایی را ندارید، خودتان گروهی تشکیل دهید و مسیر را پیش ببرید. خیلی از اوقات گروهی که ما تشکیل میدهیم گروه خوبی میشود که به ما و دیگران پشت گرمی میدهد و ما برای قدم برداشتن برای اهدافمان پشتیبانی احساسی و عاطفی خوب داریم. 

پس به طور خلاصه 

-عادت تصویر سازی روزانه 

-ارزیابی منظم پیشرفتمان 

و  

-قرار گرفتن در یک گروه حامی 

به ما کمک میکند که با استحکام و انگیزه جلو برویم و دچار بی انگیزگی نشویم. 

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری