تا نوزده درصد عمرت رو طولانی تر کن

تا نوزده درصد عمرت رو طولانی تر کن

امروز میخوام در مورد موضوعی باهات صحبت کنم که طبق تحقیقات علمی ثابت شده که می تونه طول عمرت رو تا  درصد افزایش بده و اون خوش بینیه. از قدیم به ما گفتن: «خوش بین باش!» ولی خوش بینی یعنی چی؟

ببینید، افراد بدبین اون هایی هستن که وقتی مشکلی پیش میاد، میگن این مشکل همه جای زندگیمون رو تحت تاثیر قرار میده، دائمیه و غیر قابل کنترله. در مقابلش، افراد خوش بین اون هایی هستن که وقتی به چالش بر می خورن میگن که تاثیرات این مشکل محدوده، قابل کنترله، موقتیه و به زودی رفع می شه.

حالا، دانشمندان مایو کلینیک در مینسوتا، اومدن روی این موضوع کار کردن و نشون داده شده که افرادی که خوش بین هستن، نسبت به افراد بدبین، تا 19 درصد طول عمرشون بیشتر می شه! بهش فکر کنید! یعنی به جای این که 70 سال زندگی کنی، مثلاً 80 سال زندگی کنی! به جای 70 سال زندگی، 80 یا 85 سال عمر از خدا بگیری! آیا ارزش اش رو نداره خوش بین تر باشی تا 10 تا 15 سال بیشتر زندگی کنی تا کنار عزیزانت باشی، به اهدافت برسی، به بقیه خدمت کنی و از این لذت بی نظیر زندگی و از این فرصت یک‌باره، بیشتر استفاده کنی؟

یادت باشه، خوش بین بودن یک انتخاب و یک تصمیمه! این که به خودت بگی که این چالشی که پیش روی من هست، تاثیرش محدوده و واقعا این جوری نیست که همه جای زندگیم رو تحت تاثیر قرار بده! قابل کنترله و اگه دانش و مهارت لازم رو بدست بیارم و اگه از بقیه کمک بگیرم، می تونم کنترلش کنم! دائمی نیست، محدود و موقته، و این نیز بگذرد!

یادت باشه، خوش بین بودن، یک انتخابه، یک تصمیمه! و تو می تونی انتخاب کنی که از امروز خوش بین تر باشی و طول عمرت رو افزایش بدی!

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری