رابطه افراد موفق و لکه های روغن

رابطه افراد موفق و لکه های روغن

افراد فوق موفق به نشانه هایی دقت می کنن که افراد متوسط و معمولی اصلاً نمی بینن! اون ها به اطلاعاتی توجه ویژه می کنن که افراد متوسط و معمولی اصلاً بهش اهمیت نمیدن! مثلاً آقای جف کولوین، نویسنده مجله فوربز، میگه که برخی از مدیران ارشد فروشگاه های بزرگ، میان به لکه های روغن روی زمین در محل پارکینگ مشتری ها توجه می کنن. وقتی تعداد لکه های روغن بالا میره این نشون میده که مشتری ها دارن کم توجهی به ماشین هاشون می کنن و این یک جورایی به طور غیر مستقیم نشون میده که از نظر مالی و اقتصادی، وضعیتشون خیلی مناسب نیست.

یک سری مثال کاربردی دیگه براتون بزنم: مثلاً در حیطه تحصیل دانش آموز ها، دانشجو ها و اون هایی که متوسطن یا حتی خوبن میان خب آزمون میدن، آزمون هاشون رو ارزیابی می کنن، نتایجشون رو نگاه می کنن، روش هاشون رو تغییر میدن و سعی می کنن بهبود پیدا کنن. خیلی هم خوبه! ولی اون هایی که فوق ستاره ان، غیر از این که این کار ها رو می کنن، میان توجه می کنن به روال ها، به ترند ها، و به گرایش های طرح سوال در سال های گذشته.

یک مثال دیگه توی بیزنس براتون بزنم: اون هایی که متوسط و معمولی هستن، در تولید محتواشون میان نگاه می کنن که رقیب هاشون دارن چی کار می کنن، توی صنعتشون چه روالی وجود داره، تولید محتوا می کنن، ارزیابی می کنن، روش هاشون رو بهبود میدن و خیلی هم خوبه! ولی اون هایی که فوق ستاره ان، غیر از این که همه این کار ها رو می کنن، میان نگاه می کنن به بازار های دیگه، میان نگاه می کنن به صنایع دیگه، میان نگاه می کنن که مثلاً روال های موفق تولید محتوا در حیطه های دیگه چیه و اون ایده ها رو توی صنعت خودشون به کار می برن.

یک مثال دیگه در سرمایه گذاری براتون بزنم: اون هایی که متوسطن و خوبن، نگاه می کنن که کدوم سهامشون داره خوب عمل می کنه، کدوم سهام رو باید بفروشن، کدوم سهام رو باید بخرن و خیلی هم عالیه. ولی اون هایی که فوق ستاره ان، به نشانه های خیلی پنهان دیگه هم توجه می کنن. مثلاً میان توجه می کنن که: «اه! آقای ایلان ماسک اومد بیت کوین خرید و بعد از چند روز اعلام کرد که میشه اتوموبیل تسلا رو با بیت کوین خرید و فروش کرد!» این یک نشانه خیلی مهمه و بهشون نشون میده که کجا باید سرمایه گذاری کنن.

این مثال ها به من و شما چی رو نشون میده؟ نشون میده که انجام دادن کاری که همه دارن انجام میدن برای ستاره شدن کافی نیست! اگه میخواین به سطح اول موفقیت و سطح اول جهانی برسین، باید متفاوت از افراد معمولی و متوسط رفتار بکنین!

سوال من از شما اینه: «به چه نشانه ها و اطلاعات پنهانی باید توجه بکنید تا بتونید خیلی بهتر از قبل عملکردتون رو ارزیابی بکنید و به طور فوق العاده ای عملکردتون رو بهبود ببخشید؟»

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری