برای موفقیت، کمیت مهم تر است یا کیفیت؟

برای موفقیت، کمیت مهم تر است یا کیفیت؟

برای رسیدن به سطوح بالای موفقیت، کمیت مهم تره یا کیفیت؟ مثلاً یک کسی در تحصیلش میخواد به اوج موفقیت برسه. مقدار درس خوندنش مهم تره یا کیفیت درس خوندنش؟ یک کسی در زمینه ورزشی میخواد به سطح اول جهانی برسه. کمیت تمرینش مهم تره یا کیفیتش؟ کسی در بیزنس و در دنیای کسب و کار میخواد سخنور خیلی عالی بشه. کمیت و مقدار تمرینش مهم تره یا کیفیتش؟

وقتی شما به نتایج افرادی نگاه می کنین که در سطح اول جهانی به موفقیت رسیدند، می بینید که این یا آن نیست! هم کمیت خیلی مهمه و هم کیفیت! شما کسانی رو می بینین مثل ویلما رودولف که در بچگی فلج اطفال می گیره ولی در طی زمان، با مقدار بالای تمرین و با کیفیت بالای تمرین، در رشته دو و میدانی سه تا مدال طلای المپیک به دست میاره! یا یک کسی رو می بینین مثل وینستون چرچیل که لکنت زبان داشته، ولی در طی زمان، با مقدار بالای تمرین و کیفیت بالای تمرینش تبدیل به یکی از بهترین و معروف ترین سخنرانان تاریخ بشر میشه!

خیلی ها این باور رو دارن که: «تکرار زیاد و تمرین زیاد مهم نیست! کمیت خیلی مهم نیست، کیفیت خیلی مهمه! به کیفیت درس خوندنت توجه کن! به کیفیت تمرینت توجه کن! به کیفیت سخنوریت توجه کن!» ولی وقتی ما به موفق ترین افراد تاریخ نگاه می کنیم، می بینیم که نه تنها کیفیت بالایی در تمرینشون داشتن بلکه کمیت بالایی هم داشتن و تکرار زیادی داشتن! شما تد ویلیامز رو نگاه بکنید، بازیکن بیسبال، ایشون معروفه که این قدر تمرین می کرده که از دست هاش خون می اومده! مایکل جردن معروف رو در نظر بگیرید، بازیکن افسانه ای بسکتبال،که وقتی بازی ها و تمرین ها تموم می شده ایشون ساعت ها تا آخر شب وایمیستاده و باز هم تمرین می کرده!

هم کمیت مهمه و هم کیفیت! اگر میخواید به سطح اول جهانی برسید و به سطح بالایی موفقیت برسید، کیفیت کافی نیست! بله، کیفیت تمرین و کارتون اهمیت داره، ولی باید کمیت، مقدار، تعداد و ساعت های تمرینتون رو هم بالا ببرید! دوست خوب من، هیچ قرص جادویی برای موفقیت وجود نداره! هر کسی به اوج موفقیت رسیده، هزاران ساعت با کیفیت در حیطه خودش تلاش کرده!

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری