افراد بسیار موفق چگونه فکر می کنند

افراد بسیار موفق چگونه فکر می کنند

 امروز می‌خواهم با شما راجع به یک تفاوت اساسی در تفکر و ادبیات افراد موفق و افراد ناموفق صحبت کنمهمه ما می‌دانیم که واقعیت قضیه این است که راز و رمزی مخفی و سرآلودی برای موفقیت وجود ندارد. سال‌های زیادی است که درمورد موفقیت و زندگی افراد موفق، تحقیق شده و نتایج آن برای همه ما روشن و آشکار است. نکته اساسی که وجود دارد اینست که موفقیت، بازی ذهن، بازی ذهنیت و انتخاب نوع اندیشه‌ها، نوع احساسات و نوع رفتارهای ما در لحظه لحظه زندگی می‌باشد 

اما من امروز قصد دارم به جنبه خاصی از موفقیت اشاره نمایم و آن، یک نکته ویژه در نوع تفکر و ادبیات افراد موفق است که افراد ناموفق آن را ندارند. اگر فقط 5 دقیقه به هرکدام از ما زمان بدهند و از ما بخواهند ایده‌هایی راجع به بهترشدن زندگی در حیطه‌های مختلف بدهیم، همه ما مطمئناً ایده‌ها، اهداف و چشم‌اندازهایی را برای بیان کردن خواهیم داشت. افراد ناموفق وقتی به این هدف و چشم‌اندازی که بیان کرده‌اند، فکر می‌کنند سه موضوع مدنظرشان قرار می‌گیرد. اول از همه آنکه می‌گویند من نمی‌دانم چگونه باید به این هدف برسم و در نتیجه در جای خود متوقف می‌شوند. دوم اینکه می‌گویند من مهارت، دانش و تکنیک‌های لازم را برای رسیدن به آن هدف ندارم و در نتیجه در جای خود متوقف می‌شوند. سوم اینکه می‌گویند من مانند افراد موفق نیستم که خصوصیات رفتاری، اخلاقی، عادتی و شخصیتی خاصی داشته باشم و در نتیجه در جای خود متوقف می‌شوند. اما افراد موفق با یک تفاوت کوچک در ادبیات و کلامشان، که البته نتیجه گرفتهشده از نوع تفکر و اندیشه آن‌هاست، با موضوع برخورد می‌کنند. اول اینکه می‌گویند من هنوز نمی‌دانم که چگونه باید به آن هدف برسم، پس آن را در برنامه روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه خود قرار می‌دهند که بروند و روش رسیدن به آن موفقیت را از منابع مختلف یاد بگیرند. دوم اینکه می‌گویند من هنوز آن مهارت‌ها، دانش‌ها و تکنیک‌های لازم رسیدن به موفقیت را ندارم، پس با شرکت در کلاس‌ها، دوره‌ها، سمینارها، وبینارها، خواندن کتاب‌ها و منابع مختلف آن‌ها را یاد می‌گیرم و درنتیجه سریعاً آن را در برنامه روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه خود قرار می‌دهند. سوم اینکه می‌گویند من هنوز دقیقاً مانند افراد موفق نیستم. من هنوز آن ویژگی‌های شخصیتی، رفتاری، عادتی و... را ندارم و شبیه آن‌ها نیستم، پس با نگاه کردن به آن‌ها، با مطالعه و استفاده از منابع مختلفی که وجود دارد یاد می‌گیرم و مانند آن‌ها رفتار کرده و فکر می‌کنم پس بنابراین مثل آنها می‌شوم و درنتیجه سریعاً این کار را در برنامه روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه خود قرار می‌دهند. 

من وقتی به تک تک کسب و کارهایی که شروع نموده‌ام فکر می‌کنم، که البته در برخی از آن‌ها خیلی موفق بوده‌ام و در برخی موفق نبوده‌ام، متوجه می‌شوم که در مواردی که در آن‌ها خیلی موفق بوده‌ام ذهنیتم اینگونه بودهاست که اصطلاحاً کار، نشد نداره و اجازه ندادم اینکه نمی‌دانم چگونه، اینکه یکسری دانش‌ها و مهارت‌ها را ندارم یا اینکه شبیه به آدم‌های خاصی نیستم، من را متوقف کند. همیشه به خودم گفته‌امهنوز بلد نیستم، هنوز این دانش و مهارت را ندارم، هنوز مانند فلان افراد نیستم و این به آن معنی نیست که هیچوقت نمی‌توانم باشم. هیچوقت اجازه ندهید ترس فاصله‌ای که‌ بین اکنون شما با زندگی و چشم‌انداز ایده‌آلتان وجود دارد، شما را از قدم برداشتن در راستای یادگرفتن آن و رشدی که در طی این مسیر حاصل می‌شود باز بدارد. 

 

 

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری