اهمیت منتورینگ و کار داوطلبانه

 اهمیت منتورینگ و کار داوطلبانه

Minister Ahmed Huseen :

دنبال منتور باشید و به دنبال کسانی باشین که می‌تونن شمارو زیر پر و بال خودشون بگیرن. آدمهایی که در حوزه کاری شما با تجربه هستن، و در این مورد خجالت نکشین و می‌تونم بهتون بگم، بیشتر آدمها، وقتی که سراغشون می‌رین و بهشون می‌گین «من کار شما رو تحسین می‌کنم، و دلم می‌خواد از شما یاد بگیرم»، خوششون میاد و استقبال می‌کنن و اونا فرصت اینو به شما می‌دن که از شما حمایت بکنن و منتور شما بشن.

دومین نکته چیزیه که خودم شخصاً بهش معتقد هستم و خوشحال می‌شم که با همه شرکت‌کنندگان به اشتراک بذارم این که ، به عنوان یک مهاجر نسل اول، باید بگم این کشوریه که به من و بسیاری دیگه این فرصت رو داد که زندگی‌هامونو از نو شروع کنیم، و یه شانس دوباره داشته باشیم. و من همچنین راجع به این که چطور از کانادایی‌ها کلی کمک گرفتم، صحبت کردم. خب، درست همون لحظه که من این توانایی رو بدست آوردم که جبران کنم، شروع کردم به جبران کردن و باز پس دادن، زیرا احساس کرده بودم بدهی زیادی دارم به کانادا.

پس کار من این شد که در لحظه‌ای که بتونم، همه چیز رو جبران کنم و کانادا رو تبدیل کنم به جایی بهتر در مقایسه با وقتی که اومدم. و شما این کار رو در حد توان خودتون انجام می‌دین ؛ مثلاً با کار داوطلبانه در بانک غذای محلی، یا آشپزخانه سوپ محلی، یا پناهگاه محلی افراد بی‌خانمان یا با کمک کردن به افراد مسن در جامعه محلی خودتون، هرچی که حس می‌کنید از دستتون بر میاد.

من واقعا بر این باورم که جبران کردن بسیار مهمه و از یک نقطه‌نظر شخصی، وقتی که داوطلب می‌شین و به جامعه‌تون خدمت می‌کنید، نه فقط به دیگران که به خودتون هم کمک می‌کنید، این‌طوری که مهارت‌های جدید یاد می‌گیرید، شبکه آشنایانتون رو گسترش می‌دین، با آدم‌های جدید آشنا می‌شین،  و این به شما کمک می‌کنه که در کانادا سریع‌تر جذب جامعه‌ شده و به موفقیت دست پیدا کنید، چون که یکی از بزرگترین معایب مهاجر تازه‌وارد بودن اینه که شبکه ندارین. شما به یک جامعه جدید اومدین، دارین چیزای جدید یاد می‌گیرین و مشغول جا افتادن در این جامعه هستید، اما یکی از بهترین راه‌ها برای تسریع‌ این فرآیند، مشارکت است، و یکی از بهترین راه‌های مشارکت، کار داوطلبانه ست. بنابراین چیزی رو پیدا کنید که به اون علاقه دارید.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری