آیا شما هم خاری در بازو دارید؟

آیا شما هم خاری در بازو دارید؟

نمی‌دونم شما آیا کتاب روح تسخیر ناپذیر اثر Michael Singer رو خوندین یا نه ؛ توی این کتاب اشاره میشه به داستان یک خانمی که در اثر یک سانحه یک خار خیلی بزرگ توی بازو ش فرو میره ، درد بسیار شدیدی براش ایجاد می کنه و این خانم تصمیمم می گیره که خار رو از بازو ش بیرون نکشه چون خیلی دردناکه و تصمیم می گیره خار رو در بازو ش نگه داره ولی اتفاقی که میفته اینه که از اون لحظه به بعد این خانم باید هر لحظه حواسش به این می بود که نکنه چیزی با این خار تماس پیدا کنه و باعث درد او بشه.

برای همین مثلاً اون دیگه نمی تونست روی رخت خواب مورد علاقه ش بخوابه بلکه می ترسید که نکنه غلت بزنه و باعث درد شدید در بازو ش بشه یک دستگاه دیگری رو برای خودش درست می‌کنه که توی اون بخوابه ، توش غلت نزنه و درد هم نکشه ؛ از طرف دیگه این خانم خیلی علاقه داشته به ورزش ولی می ترسیده اگه فعالیت ورزشی بکنه اون فعالیت فیزیکی باعث درد در بازو ش بشه.

برای همین یک Pad خیلی بزرگ دور دستش می پیچه و از این طریق خودش رو حافظت می کنه ولی اتفاقی که میفته اینه که ورزش مورد علاقه ش رو اون طوری که دلش می خواسته هیچوقت تجربه نکرده.

این خانم نهایتاً همه ی حیطه های زندگی ش رو تغییر میده ؛ کارش رو ، روابط ش رو ، خورد و خوارک ش رو برای این که بتونه خار توی بازو ش رو توی بازو ش نگه داره و درد شدید تحمل نکنه.

حالا سؤالی که اینجا پیش میاد اینه که آیا بهتر نبود این خانم همون اول خار رو از بازو ش بیرون بکشه ، درد رو تحمل بکنه ولی بعدش زندگی مورد علاقه ش رو بتونه تجربه کنه.

داستان خیلی از من و شما ها هم همینه ؛ اتفاقاتی در گذشته مون افتاده که مثل خار توی بازو هنوز بهش نپرداختیم ، اون خار رو از بازو مون بیرون نکشیدیم چون دردناکه ولی بخاطر اون خار توی بازو دنبال رویا هامون هم نمیریم ، هدف های بزرگ مون رو دنبال نمی کنیم ، یک زندگی ای ساختیم که خیلی کوچیکه ؛ ای کاش نرسیم به انتهای خط ، ای کاش اینطور نشه که به گذشته مون نگاه کنیم و به خودمون بگیم « یک مسیر بی خطر اومدم ، یک زندگی بی ریسک داشتم و الهام بخش نبودم ».

حالا سؤال من از شما اینه ؛ چه خاری در بازو تون دارید؟ چه اتفاقی در گذشته تون افتاده که یک بار برای همیشه باید حلش بکنین؟ تا بال پرواز بهتون بده و بتونید دنبال رویا ها و آرزو های دور و دراز تون برید.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری