از کسی عصبانی هستی؟ این چهار کار را بکن

از کسی عصبانی هستی؟ این چهار کار را بکن!

وقتی از کسی عصبانی هستیم، چه کار باید بکنیم؟ آیا به صورت انفجاری بهش حمله بکنیم؟ آیا مسئله رو توی خودمون بریزیم و غصه بخوریم؟ روش درست برخورد با کسی که ما رو عصبانی کرده، چیه؟

خب، خیلی از اوقات در طی روز برای ما این اتفاق می افته که کسی توی خانواده مون، کسی توی محل کارمون یا توی محل تحصیلمون ما رو عصبانی می کنه. ما حس می کنیم رفتار غیرمنصفانه ای داشته یا کاری کرده که ارزش های ما رو زیر سوال برده یا به هر دلیل دیگری ما رو عصبانی کرده. مثلاً فرض بکنید یک خانم و آقا و زن و شوهری هستن که با همدیگه قرار گذاشتن که آقاهه در روز های زوج بعد از شام بچه رو بخوابونه و خانمه در روز های فرد. ولی در هفته گذشته آقاهه از زیر کار در رفته و وظیفه خودش رو انجام نداده و خانمه دیگه عصبانی شده. چه کار باید بکنه؟ یک بار دیگه میگم، انتخاب های مختلف هست: آیا عصبانی بشه و داد و هوار بکنه؟ آیا توی خودش بریزه؟ آیا بیخیالش بشه؟ چه کار باید کرد؟

روش های مختلفی در برخورد با چنین سناریویی وجود داره ولی یکی از متدولوژی های بسیار معروف رو خانم شارون باور مطرح کرده که یک روش چهار مرحله ایه که توصیه میشه در مواردی که کسی ما رو عصبانی کرده ما پله پله و قدم به قدم انجامش بدیم تا به نتیجه دلخواه‌مون برسیم:

1 – قدم اول اینه که شرایط رو توصیف کنیم. به طرف مقابل بگین که شرایط از دید شما چیه. اغراق نکنید، بزرگ نمایی نکنید، طرف رو تحقیر نکنید، انرژی منفی نداشته باشید و شرایط رو مطابق با اون چیزی که می بینید، بدون قضاوت، توصیف کنید. حالا براتون الان مثال هم می زنم.

2 – قدم دوم اینه که احساستون رو ابراز کنید. به طرف بگین رفتار او و اتفاقی که افتاده، باعث شده چه حسی در شما ایجاد بشه. باز هم این جا اون چیزی که از دید خودتون اتفاق افتاده رو بگین. سعی نکنین طرف رو تحقیر کنین یا انرژی های منفی توی بحث بیارین.

3 – قدم سوم اینه که خواسته تون رو اعلام کنید. به طرف بگین که انتظار دارین طرف مقابل چگونه رفتار کنه.

4 – و قدم چهارم اینه که عواقب رو مشخص کنید. باز این جا بدون این که بخواهید تهدید بکنید یا طرف مقابل رو تحقیر کنید، بهش بگین که اگه مطابق میلتون رفتار نکنه، چه اتفاقی خواهد افتاد!

برگردیم به مثال زن و شوهر تا دقیقا ببینیم این متدولوژی چه جوری کار می کنه. این جا خانم می تونه برای آقا، طبق قدم اول فرمول چهار مرحله ای، شرایط رو توصیف کنه. می تونه به آقا بگه: «تو در هفته گذشته به قولت عمل نکردی. تو قرار بود روز های زوج بعد از شام بچه رو بخوابونی ولی این کار رو انجام ندادی.»  دقت کنید، توی قدم اول، خانم بزرگ نمایی نمی کنه. نمیگه:«تو همیشه اینجوری بودی! تو شخصیتت اینجوریه!» و طرف رو تحقیر نمی کنه، انرژی های منفی بیش از حد نمیاره توی بحث و شرایط رو از دید خودش اون جوری که اتفاق افتاده توصیف می کنه.

قدم دوم اینه که احساسش رو ابراز می کنه. خانم به آقا میگه که:«این رفتار تو و این که در هفته گذشته اون کاری رو که باید انجام می دادی، انجام ندادی، باعث میشه که من خسته بشم و در عین حال ناراحت بشم، چون حس می کنم تو به قولی که به من دادی وفا نکردی.»

قدم سوم، خواسته اش رو اعلام می کنه. به آقا میگه:«من ازت میخوام که هفته آینده واقعا به قولت عمل بکنی و بعد از این که شام تموم میشه و من میرم که خونه رو جمع و جور بکنم تو هم بری و روز های زوج بچه رو بخوابونی.»

قدم چهارم، عواقب رو مشخص می کنه. به همسرش میگه: «اگه این کار رو نکنی اون وقت چون من کار های دیگه ای هم دارم و این جوری خیلی خسته میشم و فرداش باید به کار های دیگرم برسم، دیگه خبری از غذا نخواهد بود!» باز دقت بکنید، توی این مرحله چهارم طرف تهدید بیش از حد نمی کنه، انرژی های منفی بیش از حد نمیاره و شخصیت طرف مقابل رو تخریب نمی کنه.

ولی در عین حال مشخص می کنه که اگر مطابق با میلش عمل نشه، چه عواقبی در انتظار طرف مقابل خواهد بود.

ممکنه فکر بکنید این چهار مرحله گفتنش خیلی آسونتر از انجام دادنشه. ولی باز هم بهتون یادآوری می کنم در مقابل انتخاب های دیگه ای که دارین، مثل این که به صورت انفجاری به طرف مقابل حمله بکنین یا توی خودتون بریزین و غصه بخورین و روش های منفی دیگه، قطعا دنبال کردن این روش چهار مرحله ای بسیار موثرتر و مفیدتر خواهد بود!

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری