با واقعیت ترسناک خودم رو به رو شدم

 با واقعیت ترسناک خودم رو به رو شدم

جی کی رولینگ : من در یک مقیاس بزرگ شکست خورده بودم ؛ یک ازدواج بسیار کوتاه از هم فرو پاشیده بود و من شغلی نداشتم. یک والد تنها بودم و در فقیر ترین حالت ممکن در بریتانیای مدرن بودم بدون این که بی خانمان باشم. ترس هایی که پدر و مادرم برای من داشتن و ترس هایی که خودم برای خودم داشتم هر دو به وقوع پیوسته بودن و با هر معیار معمولی که وجود داشت ، من بزرگترین شکستی بودم که سراغ داشتم ؛ من اون موقع هیچ ایده ای نداشتم که تونل تا کجا ادامه داره و برای یک مدت طولانی هر نوری که در انتهای تونل دیده می شد ، فقط یک امید بود و نه یک واقعیت. پس چرا من از مزایای شکست خوردن صحبت می کنم؟ فقط به این خاطر که شکست یعنی جدا شدن چیز های غیر ضروری.

دیگه وانمود نکردم که چیزی غیر از خودم باشم و شروع کردم به هدایت کردن تمام انرژی خودم به سمت به پایان رسوندن تنها اثری که برای من اهمیت داشت ؛ اگر من واقعاً در چیز دیگه ای موفق شده بودم شاید هرگز اراده این رو پیدا نمی کردم که در عرصه ای موفق بشم که معتقد بودم واقعاً به اون جا تعلق دارم.

من رها شدم چون بزرگترین ترس خودم رو شناخته بودم و من هنوز زنده بودم و هنوز هم دختری داشتم که عاشق او بودم و یک ماشین تحریر قدیمی و یک ایده بزرگ داشتم و بنابراین ، پایین ترین نقطه زندگی ، زیربنای محکمی شد که روی اون زندگی خودم رو از نو ساختم.

ممکنه شما هیچ‌وقت در مقیاسی که من شکست خوردم ، شکست نخورید اما مقداری شکست خوردن در زندگی اجتناب ناپذیره ؛ زندگی کردن بدون شکست خوردن در چیزی ، غیر ممکنه مگر این که به قدری محتاطانه زندگی کنید که زندگی کردن و نکردن شما هیچ فرقی نکنه ، که در این شرایط شما به صورت خودکار شکست خواهید خورد.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری