کار های سخت انجام بده

کار های سخت انجام بده

مغز ما از سلول هایی ساخته شده که بهشون میگن نورون و این نورون ها در طی عمرمون تعدادشون بیشتر میشه و ارتباطات داخلیشون تعمیق و توسعه پیدا می کنه. در واقع سلول های مغزی ما یک جور هایی مثل سلول هایی عضلات ما هستن. سلول های عضله ما چه جوری تقویت پیدا می کنن؟ مثلاً فرض کنید کسانی که بدن سازی می کنن و بادی بیلدینگ انجام میدن، چی کار می کنن؟ خودشون رو در معرض چالش ها قرار میدن و کار های سخت انجام میدن! با یک وزنه ای شروع می کنن و بعد یواش یواش وزنش رو بالاتر می برن، تعداد دفعات تکرار رو بالاتر می برن، کار رو سختتر می کنن و با انجام کار های سخت، سلول های عضله با اون چالش تطبیق پیدا می کنه! به عبارت دیگه، تقلاهایی که می کنیم باعث میشه که عضلات ما تقویت بشن و سلول های عضلانی ما، خودشون رو با اون شرایط جدید و دشوار تطبیق بدن و در طی زمان هی این چالش ها سختتر میشه، هی این چالش ها سختتر میشه و نهایتاً اون فردی که داره بادی بیلدینگ انجام میده، به یک فرمی از بدن می رسه که کاملاً با آدم های معمولی متفاوته!

در مورد سلول های مغزی هم همین طوره! شما کی رشد می کنید؟ آیا وقتی با مسائل ساده مواجهین یا وقتی با مسائل سخت رو به رو میشین؟ آیا وقتی چالش های عادی و معمول روزمره رو حل می کنین یا این که وقتی در مقابل چالش های پیچیده قرار می گیرین و کار های دشوار انجام میدین؟ سلول های مغزی هم مثل سلول های عضلانی، وقتی که در مقابل چالش های دشوار قرار می گیرن، رشد می کنن!

بنابراین، این خیلی هیجان انگیزه، فقط کمی بهش فکر بکنید! ما می تونیم مغزمون رو تقویت بکنیم! مغز ما مثل یک تکه سنگ نیست که نشه تکونش داد! مغز ما کاملاً منعطف و شکل پذیره! و وقتی ما کار های سخت انجام میدیم و یواش یواش چالش های مقابل و پیش روی خودمون رو پیچیده تر می کنیم ، می تونیم سلول های مغزیمون رو بیشتر کنیم، می تونیم روابط داخل سلول های مغزی رو تقویت کنیم و نهایتاً باهوش تر بشیم!

این ها یک سری حرف انگیزشی قشنگ نیست که بادتون بکنه! این ها ریشه در بحث های علمی داره! یادمون باشه: سلول های مغزی ما، مثل سلول های عضلانی ما، وقتی رشد می کنن که ما در مقابل چالش های سخت قرار بگیریم! دوست من! برای باهوش تر شدن، کار های سخت انجام بده!

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری