مهارت جالب تنیسورهای حرفه ای

مهارت جالب تنیسورهای حرفه ای

تحقیقات نشون داده که تنیسورهای حرفه ای، قبل از این که حریف شون سرو رو بزنه، می تونن پیش بینی کنن که توپ کجای زمین میشینه. تحقیقات محققانی مثل جونز و مایلز به ما نشون داده که قبل از این که حریف راکتش به توپ برخورد بکنه، تنیسورهای حرفه ای می تونن پیش بینی بکنن که اون سرو کجای زمین خواهد نشست. چطور یک همچین چیزی امکان پذیره؟

خیلی از شما شاید بدونید که در دنیای حرفه ای مثلاً تنیسور های سطح اول جهانی، آقایون، سرو هایی می زنن که گاهی سرعتش بیشتر از  150 مایل بر ساعته! به عبارت دیگه، از لحظه ای که توپ رو می‌زنن تا توپ روی زمین بشینه، کمتر از یک چهارم ثانیه هست! اغلب آدم‌های عادی توی یک چهارم ثانیه حتی سرشون رو نمی تونن برگردونن تا ببینن توپ کجا میره، چه برسه بخوان سرو رو برگردونن! ولی تنیسورهای سطح اول جهان می تونن چنین سروهایی رو با چنین سرعت هایی به رقیب برگردونن. چطور این کار رو می کنن؟

تحقیقاتی که محققانی مثل جونز، مایلز و خیلی های دیگه انجام دادن، نشون داده که یک تنیسور معمولی، وقتی حریفش داره سرو می زنه، توپ رو نگاه می کنه و چون توپ رو نگاه می کنه، هیچ ایده ای نداره که اون سرو قراره کجای زمین بشینه.

ولی تنیسورهای حرفه ای میان به لگن رقیب، دست های رقیب و شونه رقیب نگاه می کنن، قبل از این که راکتش با توپ ارتباط برقرار بکنه، و از قبل پیش بینی می کنن که بر اساس اون نشانه ها، توپ کجای زمین میشینه و برای همین می تونن اون سرو رو برگردونن. به عبارت دیگه، تنیسور های حرفه ای بیشتر توجه می کنن، بیشتر می بینن و نشانه های بیشتری رو توی سطح آگاهیشون میارن.

حالا این برای من و شما که شاید تنیسور حرفه ای نیستیم چه اهمیتی می تونه داشته باشه؟ ببینید، اگر می‌ خواهیم به سطح اول موفقیت برسیم و به سطح اول جهانی برسیم، باید یاد بگیریم بیشتر ببینیم، به نشانه ها بیشتر توجه کنیم و رفتارها رو پیش بینی بکنیم. برای همین در حیطه های دیگه هم، مثلاً در کسب و کار، اون هایی که پیشرو هستن میان پنج سال آینده صنعت خودشون رو می بینن؛ میان برای ده سال آینده حیطه کاریشون برنامه ریزی می کنن و میان برای 15، 20 یا 30 سال آینده شرکتشون طرح و برنامه می ریزن.

حالا سوال من از شما اینه: فرقی نمی کنه محصلین، شاغلین یا صاحب کسب و کارین. به چه نشانه هایی باید بیشتر توجه کنید؟ چطور می تونید خودتون رو برای دنیای 5، 10 یا 15 سال دیگه آماده کنید؟

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری