تاثیر جالب طبیعت گردی روی مغز انسان

 تاثیر جالب طبیعت گردی روی مغز انسان

سلام دوستان امروز می خوام تشویق تون بکنم تا تابستون هست و وارد فصل سرما و زمستون نشدیم، از خونه بزنیم بیرون و وارد طبیعت بشیم.

خب تقریباً همه مون میدونیم که رفتن به طبیعت باعث میشه استرس مون کمتر بشه ، آرامش مون بیشتر بشه ولی تحقیقات اخیر علمی دو تا تأثیر جالب دیگه ی طبیعت رو روی انسان نشون داده که توی این ویدیو میخوام بهش بپردازم.

یکی از این موارد ، تحقیقات خانم Kerstin engman دانشمند دانمارکی و همکارانشونه که نشون داده رفتن به دامان طبیعت در کودکی ، باعث میشه که فرد وقتی بزرگ تر میشه در نوجوانی و در بزرگسالی اختلالات روانی از جمله افسردگی و اضطراب در او به شدت کاهش پیدا کنه.خیلی جالبه! نه؟ رفتن به طبیعت باعث میشه که در دراز مدت ما ؛ افسردگی ، اظطراب و مشکلات و اختلالات روانی دیگه رو کم تر تجربه کنیم و سلامت روان بهتری داشته باشیم.

یک تأثیر جالب دیگه ی رفتن به طبیعت افزایش هوشه ؛ آقای دکتر Matthew Keller از دانشگاه Colorado نشون دادن که رفتن به دامان طبیعت باعث میشه که حافظه ی کاری انسان تقویت بشه که این نسبت مستقیم در علم روانشناسی داره با هوش.

بنابراین موبایل و لپ تاپ و تلویزیون رو بذارین کنار و تصمیم بگیرید که این تابستون  بیشتر به دامان طبیعت بریم ؛ حالا اگه روستا هستین که از خونه در میاین و در دامان طبیعتین ، اگر هم داخل شهر هستین می تونین حداقل به پارک ها برید یا توی یک خیابون پر دار و درخت قدم بزنین.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری