والت دیزنی این کار رو کرد، شما هم بکنید

والت دیزنی این کار رو کرد، شما هم بکنید!

والت دیزنی و افراد فوق موفقی که در سطح اول جهانی بودن و هستن، یک وسواس عجیب و غریبی با بهبود مستمر کارشون دارن. اون ها هر روز دائماً دارن از خودشون می پرسن که چطوری محصولشون، کارشون و عملکردشون رو می تونن یک کوچولو بهتر از روز قبل بکنن.

نقل شده که والت دیزنی وقتی داشته برای اولین بار شهر بازی معروف خودش، دیزنی لند رو می ساخته، هر روز خودش شخصاً می رفته توی پارک و با مهندسین و کارگر ها صحبت می کرده و بهشون پیشنهاد می داده: «فکر می کنم بهتره این ستون رو جا به جا بکنین! شاید بهتر باشه که این دریچه رو یکم بزرگتر بکنیم! این وسیله بازی رو از این جا برداریم و بذاریم اون جا!» چرا؟ چون دائماً داشته از خودش می پرسیدهچه چیزی یک تجربه فوق العاده برای مشتری ایجاد می کنه؟ چه طور میشه هر روز یکم بهتر از روز قبل باشیم؟»

همین داستان رو شما مثلاً در زندگی هنری فورد هم می بینین. هنری فورد کسی بوده که برای اولین بار صنعت حمل و نقل جهانی رو متحول کرده. ایشون کارخانه فورد رو راه انداخت و اولین اتوموبیل تولید انبوه جهان رو ساخت. خب، وقتی به سابقه ایشون نگاه می کنی، می بینی ایشون خودش یک صنعتگر بوده، خودش از کار با ماشین آلات آگاه بوده  و بیشتر وقت خودش رو صرف این می کرده که با مهندس هاش و اعضای تیمش صحبت بکنه برای این که چه طوری میشه محصولشون رو هر روز بهتر بکنن. دائماً وقت می گذاشته برای این که بفهمه چه طور میشه بهره وری رو بالا برد؟ چه طوری میشه تجربه بهتری برای مشتری خلق کرد؟ و برای همین هم ایشون اولین کسی بوده که در واقع، کار رو آورده به صورت خط تولید درآورده و اولین ماشین تولید انبوه جهان یعنی مدل تی فورد رو به دنیا عرضه کرده!

می بینین در دنیای امروز هم یک کسانی مثل ایلان ماسک، صاحب شرکت تسلا، دقیقاً همین کار رو می کنن. وقتشون رو صرف این می کنن که در کف کارخانه با مهندسین صحبت بکنن و از خودشون و از مهندسین بپرسن کهچه طور میشه محصول رو بهتر کرد؟ چه طور میشه هر روز بهتر از روز قبل بود و یک تجربه فوق العاده برای مخاطبان ایجاد کرد؟»

حالا این فایده اش برای من و شما چیه؟ فرقی نمی کنه که ما محصلیم، دانش آموزیم، دانشجوییم، صاحب کسب و کاریم یا کارمندیم؛ فرقی نمی کنه چی کار داریم می کنیم! می تونیم از خودمون بپرسیم: «کار های ما چه بخش هایی داره؟ چه حیطه های مختلفی داره؟ و چه طور می تونیم روی حیطه های مختلف متمرکز بشیم و فوکوس بکنیم و هر روز یک مقداری بهتر از روز قبل باشیم؟»

یک مثال براتون بزنم: مثلاً ممکنه شما سخنران باشین یا مدرس باشین و بخواین قدرت فن بیان و تدریس خودتون رو بالاتر ببرین. خب می تونین بیاین فکر بکنین که کار شما، سخنرانی، چه بخش هایی داره؟ مثلاً می تونین از خودتون بپرسین :«من در حیطه ارتباط احساسی با مخاطبم چه طوری می تونم بهتر باشم؟ از جهت منطق پشت حرفم چه طور می تونم بهتر باشم؟ از جهت استفاده از فضای فیزیکی روی استیج چه طور می تونم بهتر باشم؟ از جهت حالت بدنم، حالت چهره ام و غیره، چه طور می تونم بهتر باشم؟»

شما هم می تونید مثل والت دیزنی فکر کنید! شما هم می تونید مثل فورد فکر کنید! شما هم می تونید مثل ایلان ماسک فکر کنید، اگر هر روز از خودتون بپرسید که: «در حیطه های مختلف کاریتون، چه طور می تونید هر روز از روز قبل بهتر باشید؟»

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری