گفت و گوی دکتر اناری با دکتر دیمارتینی: علاقه تون رو دنبال نکنید

گفت و گوی دکتر اناری با دکتر دیمارتینی: علاقه تون رو دنبال نکنید

شما یافته های جالبی رو به اشتراک گذاشتین راجع به اینکه آیا باید به دنبال شور و شوق خودمون بریم یا نه. در جایی از کتاب میگین که اشتیاق به معنی عذاب کشیدن است. نباید به دنبال اشتیاق خودتون باشید. باید به دنبال بالاترین ارزش های خودتون باشید.

میشه راجع بهش توضیح بدید؟ بله

ریشه کلمه اشتیاق از لغت Pati و Passio هست که به معنی عذاب کشیدن است و بر اساس یک هوس غیر قابل کنترل و بی نظم حیوانی هست که از آمیگدال در قسمت های زیرقشری پایینی مغز هست. هوس ها و غرایض باعث تبعیض میشن و انحراف پیدا میکنن که مارو یا هیجان زده و مغرور کنن یا افسرده و مارو ناپایدار میکنن

طبق گفته بودا خواستن چیزای بدست نیاوردنی باعث عذابه و تلاش برای پرهیز از چیزای غیرقابل پرهیز باعث عذابه

پس مکانیزم های شکار و شکارچی و تعقیب و گریز که مربوط به هوس ها و غرایض هستنبه طور قطع، حالت تضعیف شده انسان هستن.

 

     دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده

 

اما وقتی به دنبال اهداف هستیم که خنثی هستن و ریسک رو کاهش میدیم و برای واقعیت و هر دو وجه زندگی آمادگی کسب میکنیم واقعا به موفقیت میرسیم!

اگه برم پیش یک نفر و بهش بگم تو همیشه خوش برخورد و مهربونی هیچوقت بدجنس و ظالم نیستی همیشه مثبت و صلح آمیز هستی هیچوقت منفی و خشمگین نیستی.

اگه همچین حرفی رو بزنم بهم میگن که همیشه اینطور نیست اگه بگم همیشه بدجنس ان و هیچوقت خوش برخورد نیستن همیشه ظالم و هیچوقت مهربون نیستن و از جهت دیگه صحبت کنم میگن که دائم اینطور نیست اما اگه بگم گاهی مهربون و گاهی ظالم ان گاهی خوش برخورد و گاهی بدجنس اونا مطمئن ان که همینطوره پس وقتی هدف دارن، متعادل و خنثی ان، قاطعیت دارن و انعطاف پذیرن و خودشون رو تطابق میدن و قسمت اجرایی در بخش قدامی مغزشون فعال میشه و اجازه میده برنامه ریزی استراتژیک و چشم انداز الهام شده داشته باشن، برنامه هارو عملی کنن و اعتماد به نفس داشته باشن و این یک ماموریت الهام شدست.

امروزه در مارکت خودیاری ماموریت الهام شده با شور و شوق اشتباه میشه در حالی که کاملا متفاوت ان اشتیاق و ماموریت الهام شده یکی نیستن. من کسی ام که در ماموریته. من ۴۷ ساله دارم انجامش میدم و ماه بعد میشه ۴۸ سال

بنابراین شور و اشتیاق ساده نبوده.

یک ماموریت هست و این دوتا کاملا متفاوت ان پس یک ماموریت الهام شده یعنی دنبال چیزی هستی که واقعا برات معنا داره.

درد ها و لذت های مسیر رو با آغوش باز میپذیری و استوکس در زمان خودش در این باره نوشت مارکوس اورلیوس راجع به این موضوع توضیح داد اما خیلی ها دنبال راه حل سریع ان دنبال رضایت و لذت فوری و آرامش بدون رنج میخوان که از روی هوس هستش و تقریبا اعتیاد آوره و این حالات در جبران برآورده نشدن ارزش های والا ایجاد میشن.

هرکس بر اساس یه سری اولویت زندگی میکنه فهرستی از ارزش ها و چیزایی که بیشترین و کمترین اهمیت رو دارن موقعی که روز خودش رو با کارهای مهم تر پر میکنه که واقعا براش الهام بخش عه دائما میخواد مشغول کار باشه نیاز به انگیزه گرفتن از بیرون نداره به مشوق نیاز نداره نیاز نیست کسی چیزی بهش یادآوری کنه این افراد دائما مشغول ان.

مثل پسری که عاشق بازی های ویدئویی عه عاشق اوناست و باهاشون بازی میکنه نیاز به یادآوری نداره نیاز نیست بهش انگیزه بدی لطفا بازی کن پسر جون. اما شاید برای کارهای کم اولویت تر نیاز به انگیزه داشته باشه کارای روزمره رو انجام بده مشقاتو بنویس لباساتو بشور پس هرچی که درون فرد نهادینه شده اولویتش بالاتره که الهام بخش عه.

 

     دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

 

جایی هست که تو در اون فوق العاده خواهی بود جاییه که قانون اقتصاد ریکاردو برتری نسبی رو نشون میده اینجا آدم به خود واقعیش نزدیکه هویت شما حول محور بالاترین ارزش هاتونه ریشه فلسفه و دانش و عقایدتون اینجاست هدفی که به سمتش میرین دقیقا همینه و اینجا پتانسیلتون به حداکثر میرسه بنابراین وقتی بر اساس والاترین ارزش هات زندگی کنی خود به خود انگیزه داری و مستقل و منظم ای تا به چیزی که برات عمیقا معنا داره برسی و اینجاست که نبوغ و نوآوریت و خلاقیت و ایده های نابت بوجود میان و اینجاست که واقعا دنبال حل مشکلات ای بجای اینکه مقابل مشکلات ناله کنی و اینجا واقعا ایده های نو میسازی و درک متخصصین چند رشته رو خواهی داشت چون همه چیز رو مرتبط با هدفت میبینی، چون هسته پاوینار تالاموس حکم دروازه رو برای مغز داره و باز میشه و همه چیز رو به اون ارزش وصل میکنه و اینجاست که قدرت یادگیریتون زیاد میشه.

من این رو در دانشگاه ها و مدارس تدریس و اثبات کردم و از این موضوع در دانشگاه ها استفاده میشه تا مردم رو برای مشاغل و مسیرهای شغلی غربالگری کنن پس اگر روزت رو با کارای مهم پر کنی که بهت انگیزه بدن روزت اصلا با حواس پرتی های بی ارزش پر نمیشن و وقتی با بالاترین ارزش هات زندگی کنی ارزش وجودیت بیشتر میشهافق های فضا و زمانت گسترده میشه و برای رفتن به دنبال ماموریت ها قوی تر میشی و تو توقف ناپذیر میشی.

اما اگه سعی کنی با ارزش های کمتر زندگی کنی کارهات رو به تعویق میندازی مکث میکنی و مستاصل میشی نیاز به انگیزه پیدا میکنی باید بهت یادآوری بشه کارات میخوای به رضایت برسی میخوای به هوس برسی و حقیرانه با احترام به برند بقیه زندگی میکنی بجای اینکه برند خودت رو بسازی پس من تبلیغ شور و شوق رو نمیکنم.

من ماموریت رو تبلیغ میکنم، هرکی میتونه شور و شوق داشته باشه، اما افراد اصیل ماموریت دارن.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری