آیا واقعا فکر ما زندگی مارو میسازه؟

آیا واقعا فکر ما زندگی مارو میسازه؟

 شما فرد بالغ و هوشمندی  هستید خودتون ارزیابی بکنید، یه کسی که کم کاری تیروئید داره آیا فکر شون را جذب کرده؟

 آیا همه اون چیزی که در واقعیت می بینیم ریشه اش در فکر ماست ما بهش فکر کردیم که اتفاق افتاده؟

  توجه کنید به حرف کی گوش میدید و کی رو دنبال می کنید.

 سلام، دکتر شهاب اناری هستم و در این مجموعه ویدیو های کوتاه یه تحلیل می خوام بکنم بر برخی ادعاهای مربیان انگیزشی خصوصاً آنهایی که راجع به جذب ثروت،موفقیت،روابط  ایده آل جذب زندگی ایده آل آموزش میدن و شما انتهاش خودتون تصمیم بگیرید که این حرفا واقعیته یا افسانه است اینها ریشه علمی داره؟ یا صرفاً یک سری از ادعاهای پوچه.

 

     دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده

 

یکی از صحبت های مربیان انگیزشی در این رابطه این است که ذهن شما قدرت اینو داره که با تمرکز و توجه به چیزهایی که واقعا میخواد آنها را در زندگی متبلور و متجلی بکنه یعنی ذهن ما قدرت اینو داره که با تصویر سازی از چیزی که میخوایم تمرکز کردن به اون و نه تمرکز کردن به چیزهایی که نمی خواهیم. توجه کردن به اون چیزی که واقعا میخواهیم بردن خودمون در اون حسها ارتعاشات و فرکانس‌های مثبت باور کردنش نهایتا میتونه واقعیت زندگیش را عوض بکنه. خب چه بخشی از این درسته؟ چه بخشیش علمی ؟و چه بخشی نیست؟ واقعیتش اینه که بر اساس یافته های علم روانشناسی بر اساس یافته های علم روانشناسی بخشی از این حرف درسته ولی بخشش هم غلط و ناقص که من در این ویدیو بهش اشاره می کنم اون بخشی که درسته سال های ساله دهه هاست در علم روانشناسی بهش اشاره میشه مفهومی به نام فرضیه خود تایید Self-Fulfilling Prophecy 

یعنی چی؟

یعنی اینکه ما وقتی به یه چیزی باور داریم نهایتاً بر اساس این فرضیه خود تایید اونو در زندگیمون متجلی می کنیم مثال عرض می کنم یه کسی فکر میکنه که فروشنده بدیه چه اتفاقی می افته؟

 در رفتارش این انعکاس پیدا می کنم وقتی که میره تو جلسه فروش اعتماد به نفس نداره باور نداره به خودش به محصولش به خدماتش در نتیجه عملکردش ایده‌آل نیست چه اتفاقی بعدش میافته؟

 خوب موفق به فروش نمی شه و اینکه باوری را تایید می کنه؟ اینکه در فروش خوب نیست یعنی اون فرضیه که در ذهنش داشت خود تایید میشه برمیگرده سر جای خودش و تثبیت میشه برعکس اگر کسی باور داره که من فروشنده خیلی خوبی ام چه اتفاقی میافته؟  در رفتارش چه کار میکنه؟

 خوب با اعتماد به نفس ظاهر میشه با باور به خودش محصولش خدماتش در جلسه فروش ظاهر میشه معمولاً نتیجه خیلی بهتری میگیره چه تاثیری روی باورش داره؟

خوب تایید میکنه باورشو که اون فروشنده خوبیه پس این یک سیکل مثبت میشه این فرضیه خود تایید این بخش از آموزش های مدرسان قانون جذب روتایید میکنه در واقع این بخش از حرفشون که میگن شما به چیزی که توجه میکند تمرکز می کنید نهایتاً منتهی میشه به واقعیت در زندگیت این حرف درستیه ولی بخشی هم هست که به شما نمیگن بخشی هم هست یا خودشون نمیدونن یا اگر میدونم به دلایلی کتمان می کنم مثلاً اگه تمام واقعیتی که در زندگی ما هست ریشه‌اش در فکر ماست.

 یه بچه ای که فقیر متولد میشه آیا فکرشون فقر رو خلق کرده؟ یه کسی که قربانی حملات تروریستی میشه آیا فکرش اونو  جذب کرده؟

 یه کسی که کم کاری تیروئید داره آیا فکر شون را جذب کرده؟ آیا همه اون چیزی که در واقعیت می بینیم ریشه اش در فکر ماست ما بهش فکر کردیم که اتفاق افتاده.

 

     دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

 

 در ضمن آیا میدونستین؟ یکی از پیشروان بحث قانون جذب که در دنیا این مفهوم را پراکنده کرد خانم راندا برن چندین شکایت گردن کلفت  قضایی ازشون شده آیا ایشون به فکر خودش این ها رو به خودش جذب کرده؟

 آیا یکی از مدرسان معروف دیگر قانون جذب آقای جیمز آرتور ری بر اساس همین آموزش‌هایی که می داد

 میدونست که سه نفر مردند و ایشان دو سال در زندان بود؟

 آیا ایشون با فکرش اینها رو به خودش جذب کرده؟ شما فرد بالغ و هوشمندی هستید خودتون ارزیابی بکنید نزارید آموزش های غلط ناقص و گاهی گول زننده شما را از اهداف تون دور بکنه.

 شما مسئول زندگی خودتون و خانوادتون هستین

 توجه کنید به حرف کی گوش میدی

 و کی رو دنبال می کنید

 این  بحث ها ادامه خواهد داشت...

 

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری