هفت تکنیک موثر در تقویت اعتماد به نفس

هفت تکنیک موثر در تقویت اعتماد به نفس

سلام. آیا هدف مهم یا تغییر بزرگی تو زندگیتون دارین و لازمه که خودباوریتون تقویت بشه و اعتماد به نفستون بره بالا؟

تو این ویدیو میخوام هفت تا راهکار سریع و موثر بهتون یاد بدم که میتونه کمکتون بکنه خودباوری واعتماد به نفستون رو تقویت بکنید.

اولی، داشتن یک الگوی مناسبه. فکر بکنید به کسی که این مسیری که شما میخواید برید رو قبلا رفته. اون رو به عنوان الگوی خودتون قرار بدید و سعی کنید ازش نمونه برداری و الهام بگیرید. برای شما اون فرد چه کسیه؟ این پایین بنویسید.

دومی، داشتن یک مشوقه. کسی که تشویقتون بکنه. میتونه از خانوادتون باشه، از دوستاتون باشه، میتونه یک کوچ یا مربی باشه که هواتونو داره. برای شما اون فرد کیه؟ اون فرد میتونه بهتون کمک بکنه خودباوری و اعتما به نفستون بره بالاتر.

سومین نکته اینه که باید یاد بگیرید استرستون رو مدیریت بکنید. طبعا وقتی دارین یک هدف مهمی رو دنبال میکنید، یک تغییر مهمی تو زندگیتون میدین نگرانین راجع به آینده. این یه حس طبیعی و نرمال انسانه. این که ترس داشته باشین چه اتفاقی میفته، نکنه شکست بخورم، بقیه مردم چی میگن، نکنه به اون چیزی که میرسم اون چیزی نباشه که دلم میخواد.

باید یاد بگیرید با استرس کنار بیاید. آیا مهارت های مدیریت استرس رو بلدین؟

 

    دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده 

 

چهارمین روش افزایش خودباوری و افزایش اعتماد به نفس اینه که رو یک موضوعی مسلط بشید مهم نیست که اون هدف اصلیتون باشه رو هر موضوع دیگری. اگر روی هرموضوعی شما بتونید مسلط بشید و حس خوبی راجع به خودتون داشته باشید این سرریز میکنه به حیطه های دیگه و تو هدف اصلی ای هم که دارید دنبال میکنید بهتون کمک میکنه.

مثلا شما ممکنه هدفتون در زمینه تحصیلی باشه، بیزینس باشه، تغییررشته تون، شغلتون، مهاجرت باشه ولی ممکنه این تسلط در زمینه آشپزی باشه تسلط در زمینه ورزش باشه رو هرچیزی تسلط پیدا کنید اون خودباوری به حیطه های دیگه هم سرریز میشه.

پنجمین راه حل توجه و استفاده از نقاط قوتتونه. ما هممون، تک تکمون نقاط قوتی داریم و اگر اونارو خوب بشناسیم و بتونیم توی دنبال کردن هدفمون ازش استفاده بکنیم قطعا این به اعتماد به نفس بیشتر و خودباوری بیشتر کمک خواهد کرد.

مثلا وقتی که من وارد بیزینس کوچینگ شدم چون توانایی داشتم در آموزش و سخنرانی از این استفاده کردم برای تولید محتواهای خوب، برای تولید محصولات خوب و از این طریق تونستم اسم خودم رو در بازار مطرح کنم. حالا ممکنه برای شما موضوع دیگری باشه. شما چجوری میتونید از توانمندی های خودتون استفاده بکنید برای اینکه به اهدافتون سریع تر و راحتتر برسید؟

ششمین نکته اینه که موفقیتاتونو مزه مزه بکنید. همه ی موفقیت هایی که طی مسیر به دست میارید حتی موفقیت های کوچکی که طی مسیر به دست میارید طولانی و تشدید بکنید. این حس مثبتی که درخودتون تقویت میکنید در مطالعات علم روانشناسی مثبت ثابت شده که باعث میشه خودباوری و اعتماد به نفستون بالاتر بره. این موفقیت میتونه یه چیز کوچک بوده باشه مثلا یکی از کارهایی که توی لیست کاراتون امروز نوشته بودین با خودتون خلوت کنید این موفقیت و حس خوب رو طولانی و تشدید بکنید.

 

       دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

 

و نهایتا هفتمین و آخرین نکته ای که میخوام بهتون بگم اینه که یادتون باشه دوستای خوب من شما اساسا با ارزشید. ارزش شما ربطی به موفقیتاتون و نتایجتون نداره. شما صرفا انسانی که هستید با تموم ویژگیاتون با ارزشید.

نظرتون درمورد این هفت ایده چی بود؟ کدومشو میخواید از همین امروز برای تقویت خودباوری و اعتماد به نفس استفاده کنید؟

 

 

 

 

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری