اینطوری رسالت وجودی ات را پیدا کن

 اینطوری رسالت وجودی ات را پیدا کن

آیا میدونید هدف وجودیتون چیه؟آیا میدونید رسالت شخصیتون چیه؟آیا میدونید چرا پا روی این کره خاکی گذاشتین؟!

اینا سوالای ساده ای نیست البته من خیلیارو میشناسم در جامعه خصوصا در بین دانش پذیران و مراجعین خودم که درگیر این سوال ان خیلیاشون استرس دارن نگرانن راجع به این سوال، چون میگن ساعت ها و روز ها و سالهای عمرمون داره میگذره ولی ما هنوز نفهمیدیم که رسالت شخصیمون چیه؟!

خبر خوب اینه که تحقیقات علمی در رشته روانشناسی مثبت به ما نشون داده که سه تا مسیر اصلی وجود داره که افراد میتونن طی بکنن تا رسالت شخصی خودشون رو پیدا بکنن مسیر اول مسیر جست و جو فعالانه. به عبارت دیگه فرد سرمایه گذاری وقتی، انرژی و پولی میکنه برای خودشناسی سعی میکنه خودش رو در طی زمان بهتر بشناسه باور های من چیه ؟توانمندی های من چیه ؟علایق من چیه ؟! ارزش های من چیه ؟و در طی زمان وقتی که خودشو بهتر میشناسه میتونه به این نتیجه برسه که برای چی روی این کره خاکی اومده خیلی از اوقات این زمان بره و یواش یواش برای فرد روشن تر میشه که رسالت واقعیش چیه و شاید این رسالت هم در طی زمان تغییر بکنه که اشکالی نداره.

 

     دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده

 

شاید برای شما جالب باشه که من خودم از همین روش به رسالت شخصی خودم رسیدم و الان میدونم که رسالت شخصی من اینه که از طریق آموزه های علمی کاربردی و به زبان ساده به افراد کمک بکنم به شکوفایی و عملکرد حداکثری برسن

روش دوم الگو برداری اجتماعی. یعنی فرد به افراد دیگه نگاه میکنه گاهی تو خانواده، گاهی دور و بری ها گاهی در جامعه، گاهی شخصیت های تاریخی الگو هایی که در فرهنگ و ادب وجود دارن و بر اساس اون تصمیم میگیره که رسالت شخصیش چیه مثلا نگاه میکنه به یک شخصیت تاریخی که یک کار بزرگ و تحول آفرینی رو انجام داده و رسالت شخصی خودش رو بر اساس اون طراحی میکنه یا نگاه میکنه در خانوادش داره چیه اتفاقی می افته و هدف وجودیش رو بر اساس اون تعریف میکنه

 سومین روش برای رسیدن به رسالت وجودی خیلی برنامه ریزی شده نیست در واقع خیلی ها بر اساس اتفاقات بزرگ و تحول آفرینی که در زندگیشون رخ میده رسالت وجودیشون رو کشف میکنن مثلا طرف یه تصادف وحشتناک میکنه یه بیماری خیلی سخت میگیره یه اتفاق خیلی بزرگی در زندگیش می افته و بر اساس درس هایی که از اون اتفاق گرفته رسالت شخصی خودشو پیدا میکنه. مثل مثلا کسی که یه بیماری وحشتناک میگیره و از اون شفا پیدا میکنه و بعد این رو در سخنرانی های انگیزشی اش استفاده میکنه تا به دیگران الهام ببخشه.

 

     دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

 

 به این سه راهکار علمی فکر کنید

یک : جست و جوی فعالانه

دو : الگو برداری اجتماعی

و سه : پاسخ به اتفاقات تحول آفرین

 شما چطور میتونید از این سه روش استفاده کنید برای اینکه رسالت وجودی خودتون رو پیدا کنید.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری