نقد ادعای جذب پول، خونه و ماشین با قدرت ذهن

نقد ادعای جذب پول، خونه و ماشین با قدرت ذهن

سلام دکتر شهاب اناری هستم

و این ویدیو یکی از مجموعه ویدیوهاییست که در اون نقد کردم، ادعاهای برخی مربیان انگیزشی به ویژه اونهایی که درمورد جذب ثروت و موفقیت آموزش هایی میدن.

تو این مجموعه ویدیو ها براتون روشن کردم که کدوم بخش از قانون جذب و ادعاهای این مربیان درسته از نظر علمی و کدوم بخش غلطه و درواقع افسانه ست.

در این ویدیوی خاص میخوام درمورد این صحبت بکنم که این مربیان صحبت میکنن درمورد قدرت ذهن برای جذب فراوانی برای اینکه بتونی فراوانی مادی و مالی در زندگیت ایجاد کنی.

 

     دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده

 

ثروت ایجاد کنی،به خونه به ماشین به چیزایی که دوست داری برسی. صحبت میکنن که اگر شما قانون جذب رو رعایت کنی، ذهنت مثبت باشه، شکرگزار باشی، تو فرکانس بالا قرار بگیری، به چیزایی که میخوای فکر کنی نه به چیزایی که نمیخوای، باورشون بکنی میتونی به اون چیزی که میخوای برسی.

چقدر این صحبت درسته و علمیه و چقدرش غلطه وناقصه؟

ببینید اینکه ذهن ما قابلیت این رو داره که نتایج مار رو تغییر بده و فقط ما با ذهنمون میتونیم تغییرات شگرفی در زندگیمون ایجاد کنیم تا حدودی درعلم ثابت شده. مثلا یک تحقیق معروفی در دانشگاه بیشاپ انجام شد، اومدن سه گروه آدم رو گرفتن، یک گروه،گروه کنترل بود بهشون گفتن هیچکاری نکنین یه گروه، افرادی بود که بهشون گفتن دوهفته شما برین ورزش بکنین به این شکل که چهار ست هشت تایی بیاین با پاتون بیاین وزنه بزنید به مدت دوهفته. و گروه سومی رو بهشون گفتن فقط فکرکنین به این. فکر کنید که شما هرروز دارین چهار ست هشت تایی وزنه میزنید با پاتون به مدت دوهفته. بعد از دوهفته اومدن نتایج رو دیدن که خارق العاده بود. اون گروه کنترل خب هیچ تغییری در قوت عضلانیشون ایجاد نشده بود. گروهی که واقعا رفته بودن ورزش کرده بودن، 28 درصد قدرت عضلانیشون بیشتر شده بود. و گروهی که فقط فکر کرده بودن به ورزش اصلا ورزش نکرده بودن فقط فکر کرده بودن، 24 درصد قدرت عضلانیشون بالا رفت. یعنی قدرت ذهن تقریبا شبیه اون چیزی که طرف در واقعیت انجام داده نتیجه بخش بوده.

پس ذهن ما قدرت فوق العاده ای داره ولی اینجا یه نکته ای وجود داره که خیلی از این افراد به شما نمیگن و اون اینه که در تحقیقات علمی در شاخه روانشناسی مثبت در سطح دانشگاهی بارها و بارها ثابت شده که وقتی که ما تمرکزمون رو میذاریم روی مادیات، روی اهداف بیرونی، کمتر خوشحال میشیم و تحقیقات مثلا خانم دکتر لیوبومیرسکی یکی از شاخص ترین دانشمندان در این حیطه نشون داده شده که افسردگی و اضطراب در افراد میره بالا. یه لحظه فکر کنید.

 

     دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

 

بله ذهن شما قدرت خلق خیلی چیزها رو داره حالادر حدودو ثغور علمی، ولی آیا دقت کردید وقتی مادیات رو دنبال میکنید، ماشین، خونه، چون صحبت قانون جذب در اغلب اوقات اینه. کمتر صحبت میشه در مورد اینکه روابط خوب رو دنبال بکن، رسالت خودت رو دنبال بکن، تاثیرگذاری مثبت رو بر دیگران دنبال بکن بیشتر صحبت اینه که پول، درآمد، ثروت، خونه،... و وقتی تمرکزت رو اینه، اگر تمرکز روی این باشه در دراز مدت بدتر افسردگی و اضطراب رو بالا میبره.

حالا کسایی که نمیخوان علمی بحث کنن، کسایی که اصرار دارن به باور های خودشون، خیلی از اوقات میان میگن آقای اناری تو به من صد میلیارد تومن پول بده کاری نداشته باش من قول میدم خوشحال باشم افسردگی و اضطراب نگیرم. ولی شما آدم عاقل و بالغی هستید. توجه بکنید به این استدلال ها و به ویدیو های دیگر منم توجه بکنید. دقت بکنید که مسئول آینده خودتون و خانوادتون هستید.

ببینید دارید کی ها رو دنبال میکنید و به حرف ها کی ها گوش میدید.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری