نقد قانون جذب - ارتعاش و فرکانس مثبت

نقد قانون جذب - ارتعاش و فرکانس مثبت

سلام دکتر شهاب اناری هستم و در این مجموعه ویدیو های کوتاه میخوام درمورد برخی ادعاهای مربیان انگیزشی خصوصا اونایی که راجه به جذب ثروت و روابط ایده آل و به طورکلی جذب زندگی ایه آل صحبت میکنن یه تحلیلی ارائه بدم و شما خودتون ببینید بر اساس ریشه های علمی این حرفا درسته یا افسانه ست اینا بنیاد علمی داره یا صرفا یه سری ادعاهای پوچه که شایدم یه سری نیت های مخفی پشت سرش باشه یک از صحبتهایی که این مدرسان میکنن اینه که شما خودتونو در فرکانس مثبت قرار بدید با ذهن مثبت و با باور مثبت با اینکه تمرکز نکنید بر چیزایی که ندارید تمرکز بکنید بر اون چیزی که واقعا میخواید تصورش بکنید تو ذهنتون با تموم وجود باورش بکنید شکرگزاری بکنید میتونید اونو در دنیای واقعی عملی بکنید چقدر این حرف درسته چقدر ذهن مثبت فرکانس و ارتعاش مثبت میتونه نهایتا منتهی بشه به واقعیت در زندگی ما؟

 

     دسترسی فوری به کارگاه رایگان دکتر اناری برای غلبه بر تنبلی، ترس و اتلاف وقت - علمی، کاربردی، به زبان ساده

 

بر اساس روانشناسی بخشی از این حرف درسته و بخشیش ناقص و غلطه و من بهش اشاره میکنم.

 ما در بحث روانشناسی اشاره میکنیم که فکر ما توجه ما میتونه نهایتا روی رفتار ما روی واقعیت زندگیمون در بیرون تاثیر بذاره

مثلا خانم امیلیا ژیواتفسکایا یکی از پیشروان روانشناسی مثبت اشاره میکنه به اینکه وقتی شما مثبت اندیشی میکنی تصویرسازی مثبت راجع به آینده ت انجام میدی اندکی فشارخونت میاد بالاتر اندکی ضربان قلبت میاد بالاتر و حتی فعالیت الکتریکی پوستت که بهش  افزایش پیدا میکنه که همه ی اینا تورو آماده میکنه که برای اینکه بری و اقدام بکنی.electrodermal activityمیگن

این خیلی خویه تصویرسازی مثبت منتهی میشه به اینکه شما اقدام بکنی برای اینکه به اهدافت برسی این عالیه و بخش درستیه که این مدرسان مطرح میکنن. ولی واقعیتش اینه که این دوستان بخشی از واقعیت رو به شما نمیگن حالا یا خودشونم نمیدونن یا اگر میدونن به دلایلی کتمانش میکنن.

 Irrational positive thiking مثلا در بحثهای علمی روانشناسی ما صحبت میکنیم درمورد مثبت اندیشی غیرمنطقی

تحقیقات علمی و دانشگاهی ثابت کرده که وقتی ما مثبت اندیشی غیر منطقی داریم به مسیر رسیدن به هدف فکر نمیکنیم و صرفا تمرکزمون روی اون نتیجه ایست که آخرش میخوایم برسیم اون ثروت اون روابط خوب اون موفقیتی که آخرش میخوایم برسیم

 مسیرهای دیگررسیدن به هدف فکر نمیکنیم تمرکزمون فقط روی افکار مثبت و شکر گزاری و تصویرسازی آینده ستB و C به پلان بسیاری از اوقات ریسک های غیرمنطقی میکنیم. آدمای دور و برتون رو ببینید اونایی که بر اساس همین قوانین ریسکهای غیرمنطقی کردن تو زندگی شخصیشون حرفه ایشون توی بیزینسشون ورشکست شدن. نشانه هارو نمیبینیم توی روابطمون توی محل کارمون توی رشد شغلیمون به نشانه ها توجه نمیکنیم چون صرفا تمرکزمون روی مثبته وتصمیمگیری های غیرمنطقی میکنیم که نهایتا به ضررمون ختم میشه.

 

     دوست دارید کوچ حرفه ای شوید و مهارتهای کوچینگ را یاد بگیرید؟ ثبت نام دوره VIP تربیت کوچ حرفه ای ستاره شمال ادامه دارد. 

 

هرچقدر شما مثال بزنید از افرادی که از این قانون استفاده کردن و موفق شدن من براتون مثال میزنم از افرادی که از این آموزه های ناقص استفاده کردن و شکست خوردن. پس بحث علمی کنیم. ببینیم تحقیقیاتت دنشگاهی و مطالعات علمی چی میگه.

 ازتون میخوام خواهش بکنم که توجه بکنید که بسیاری از این آموزش ها ناقص و غیرعلمی و گول زننده ست. شما مسئول آینده خودتون و خانواده تون هستید لطفا دقت بکنید چه کسانی رو دنبال میکنید.

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری