اصول گرا باشیم؟!

 اصول گرا باشیم؟!

سیاوش صفاریان پور : « واقعیت اینه که من توی برنامه های دیگه ، ژانر های دیگه ی برنامه سازی سرک کشیدم همراه با فؤاد ؛ ما با هم دیگه پیش رفتیم ولی هرگز اجازه ندادم اسمم در واقع توی اون برنامه ها مصرف بشه ؛ به دلیل این که داشتم سعی می‌کردم که اون ماهیت خودم رو یادمم نره و از شما چه پنهون ، خیلی وقت ها وسوسه کننده هم هست ؛ یعنی شما به یک درجه ای از اعتبار میرسین که پیشنهاد ها براتون زیاده ، انواع و اقسام پیشنهاد هاست. اتفاقاً بیشترین انتفاع مالی یا بیشترین سودبندی هم از اون ها بدست میاد ، ولی اون ها شما رو تغییر میده ؛  یعنی اون ها شما رو وادار می کنه تبدیل به یک موجودی میشید که هویت روشن و مشخص و مستقلی نداره. من عطاء در واقع اون حالت دوم که منفعت بیشتری داشتش به لحاظ اقتصادی و مالی رو خریدم ، یعنی عطاش رو به لقاش بخشیدم به عبارتی و تصمیم گرفتم که توی اون ژانری که علاقه مندی شخصیمه و هدف اولیه م هست ؛ چیزی من رو منحرف نکنه. توی زندگی هم همین طوره دیگه ؛ نویز ها انقدر زیادن که شما رو وسوسه می کنن ، داستان داستانه پینوکیوئه که همیشه صبح ها می خواست بره مدرسه ، یک دفعه سر در میاورد از یک جای دیگه. من سعی کردم حواسم رو جمع بکنم ، اون جینای درونم رو همیشه بهش گوش بکنم ».

دکتر اناری : « بسیار عالی ، خیلی مثال جالبی بود. دو تا موضوع رو به ذهن من میاره ؛ یکی واقعاً  ارزش اون برند ، حالا به مفهوم هویتی که شما برای خودتون تعریف کردین ، رسالت وجودی ای که تعریف کردین و دوم این که این کار خب انقدر براتون معنا و مفهوم داره فارغ از حالا این که اصلاً کار روزمره ست ؛ اصطلاح اصلی اصول گرایین ، نه اصول گرای سیاسی ؛ یعنی با اصول و ارزش ها زندگی می کنین ».

سیاوش صفاریان پور : « بله اتفاقاً همیشه من هم استفاده می کنم ؛ چون این واژه انقدر متأسفانه مستهلک شده که نمیشه راحت ازش استفاده کرد ، ولی واقعیت اینه که بله من اصول گرا بودم ، سعی کردم روی اصولم باقی بمونم گرچه راستش رو بخواین دیگه نفسم هم تنگ اومده ؛ یعنی دیگه انقدر همه چیز سخت میشه گاهی اوقات که خیلی وقت ها ترجیح میدید که میگید :« خب حالا بذار یه خرده هم سُر می خورم این وری ، دوباره بر می گردم » ولی همیشه میدونم که سر خوردن همانا و برنگشتن همانا ؛ یعنی میدونم که راه عوض میشه. بخاطر همین من سعی کردم که آدرس رو... »

 

عضویت در کلوپ یک درصدیها با گارانتی رضایت

دوازده ماه آموزش زنده و پشتیبانی از دکتر اناری

کسب اطلاعات بیشتر

رایگان شد

کارگاه سه روزه آنلاین غلبه بر ترس، تنبلی و اتلاف وقت

بر اساس اصول کوچینگ و علم روانشناسی مثبت

دسترسی فوری